RSSfacebooktwitter

* برای مشاهده لیست قیمت هاایمیل خود را وارد نمایید، بلافاصله لینک ورود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

تماس با ما
تعداد بازدید: 21522
چاپ

تجهیزات بازیافت پت

با توجه به اینکه مواد اولیه برای استفاده در بسته بندی آشامیدنی ها و نیز بسته بندی کالاها و حتی الیاف مصنوعی در صنایع نساجی، قسمت عمده قیمت تمام شده محصولات را تشکیل می دهد، یکی از راهکارهای کاهش این هزینه ها استفاده از مواد اولیه ارزان قیمت برای بسته بندی این محصولات است. یکی از راهکارهای کاهش هزینه های تمام شده محصول از جانب قیمت های مواد اولیه بسته بندی، استفاده از مواد بازیافت شده می باشد.

برای تجسم این واقعیت کافیست تا به تعداد تولیدات شرکت هائی همچون پپسی کولا، کوکا کولا ، و... یا به تولیدات کارخانه جات چینی که اکثر تولیدات خود را با بسته بندی های استفاده شده از مواد اولیه مصنوعی به بازار عرضه می کنند و همچنین بازار بزرگ البسه نگاهی انداخت تا به وضوح به اهمیت فعالیت های بازیافت این مواد پی برد.

با اطلاع به این مطلب که " مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف - PP - PE - PETE - می باشد. و همگی قابل بازیافت و استفاده مجدد در چرخه تولید است.همچنین اکثر بسته بندی ها به سمت این میرود تا هزینه سربار محصول کاهش یابد، و برای نیل به این امر از مواد مصنوعی بدست آمده از نفت استفاده می شود .

مواد بدست آمده بوسیله پالایش نفت خام امکان بازگشت به طبیعت را از دست میدهند، (به دلیل ماهیت شیمیائی) و برای سلامت محیط زیست خطر آفرین خواهند بود، تا حدی که، برخی از این مواد زمانی در حدود 300 سال لازم دارد تا در طبیعت تجزیه شود. برای کاهش مضررات مواد شیمیائی به طبیعت استفاده مجدد از مواد شیمیائی تولید شده ی قبلی که بعد از یکبار مصرف تبدیل به زباله شده اند بهترین راهکار برای جلو گیری از این آسیب رسانی به محیط زیست خواهد بود.

بازیافت مواد مصنوعی PET - PE – PP (ظروف یکبار مصرف و پوشش های بسته بندی :

ساختمان ظروف یکبار مصرف نوشیدنی ها از سه نوع مواد تشکیل شده است که در مبحث بازیافت باید برای استحصال هر سه نوع اقدام گردد. قسمت عمده این ظروف خود ظرف می باشد.

جنس این ظروف ازPolyethylene terephthalate PETE –

لیبل ها یا همان برچسب مشخصات روی آن از مواد PE – Polyethylene

درب بطری از ماده PP – Polypropylene

میباشد.

 

هدف ار بازیافت پت (PET)، بطری هایی مثل بطری آب و بطری روغن، خرد کردن، شستشو، خشک کردن و تبدیل کردن به پرک های پت (PET_PE_PP) عاری از ناخالصی برای استفاده در تولید الیاف پلی استر ، صفحات و فیلم های شفاف پت (PET) ، بطری های پلاستیکی و دانه های گرانول می باشد.

  • بر اساس مشخصاتی که شما به ما می دهید از جمله: ظرفیت مطلوب ، نوع بطری های پت (PET) که در نظر دارد و کیفیت پرک های پت (PET) ، مگاماشین می تواند خط بازیافت پت (PET) مورد نظر را طراحی و تولید نماید تا نیازهای شما را بر آورد سازد. خط بازیافت پت (PET) در کل می تواند ظرفیت بین 500 الی 3000 کیلوگرم در ساعت را بازیافت کند با این حال ظرفیت های بیشتر نیز امکانپذیر است.
  •  برای بازیافت و استفاده مجدد از این مواد ابتدا باید آنها را بر اساس رنگ بندی از هم تفکیک کرد که این کار توسط نیروی انسانی انجام میگیرد. پس از آن به وسیله آسیاب ( خرد کن ) آنها را به اندازه های 1 الی 1.5 سانتی متر خرد کرده و در مرحله بعد مواد خرد شده در حوضچه شستشو با آب سبک و مواد شوینده شستشو داده می شود تا روغن، گرد - غبار و سایر آلاینده های آنها زدوده شوند.
  • پس از شستشوی اولیه مجدد با استفاده از آب داغ و در دستگاه شستشوی اصطکاکی شستشو داده می شوند تا مواد شوینده بجا مانده در مرحله قبل از بین برود. تا این مرحله پرک ظروف یکبار مصرف با توجه به رنگ تقکیک شده ، خرد و شستشو داده شده و آماده بسته بندی می باشد.
  • برای جدا کردن مواد پلاستیکی با استفاده از خواص فیریکی آنها – جرم مخصوص- اقدام به طبقه بندی مواد می شود. در ابتدا با استفاده از سانتریفوژ آب آنها را گرفته و بوسیله مکنده ای قوی پرک ها را همراه با هوای داغ به تونل خشک کن انتقال داده و پس از عبور مواد خشک شده از داخل مسیر، پرک ها در سه نوع و در سه مخزن مجزا انبارش و آماده بسته بندی می باشد.

 عدل باز کن(Deboler)

نوارنقاله زاویه دار

نوار نقاله مادر

درام سرند و شستشو پت (Trommel)

درام شستشو و سرند پت

آسیاب(خرد کن)آسیاب گرانول بطری پت
حوضچه شستشو با آب داغHot water friction washing sink Small

سانتریفوژ دستگاه سانتیفوژ

هیتر(Haeter) حوضچه شستشومخزن شستشو و ته نشین سازی 

سیلوی PPPP seprator Small


جدا کننده طبقاتی(Air classifier)air classifier Small

سیلوی PE

PET-PE seprator Small

سیلوی PEPET-PE seprator Small

روتاری ولو rotary valveRotary valve Small

ترمال Termalterman Small

بلور Blower bluwer Small  

 

* لازم به توضیح است که در برخی مواقع با توجه به ابعاد کارگاه و ملاحظات مالی می توان از قسمت خشک کننده و بسته بندی صرفه نظر کرد.*

**واحد فنی شرکت مگاماشین آمادگی دارد،نقشه ی ساخت خط بازیافت پِت طراحی شده توسط شرکت مگاماشین را با قیمت توافقی به متقاضیان عرضه نماید.**